Претседателот  на Србија Александар Вучиќ денеска го пушти третиот автопат од доаѓањето на функцијата. Станува збор за источната делница од Коридорот 10 од Ниш до Димитровград. Станува збор за модерен пат кој го скратува патувањето кон источниот сосед за еден час па сега од Белград до границата ќе се стигнува за три часа.

Погледнете го како изгледа.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.