На граничниот премин Гостун меѓу Србија и Црна Гора од утринава има големи гужви. Колоната автомобили на излез од Србија, долга е повеќе стотици метри, а за излез од земјата се чека повеќе од еден час.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.