Според најновите препораки на Кризниот штаб за заштита на јавното здравје, што ги донесе Владата на Србија на денешната седница, работното време на трговските центри, продавниците за облека, обложувалниците, казина и детските игротеки од понеделник до петок се продолжува до 20 часот.

Работното време на угостителските објекти, поточно кафулињата и рестораните, исто така, ќе биде продолжено од понеделник до петок до 20,00 часот, со услов, во периодот од 17.00 до 20.00 часот да не се дозволува музика во локалите, без исклучоци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.