Публицистот Милан Видојевиќ вели дека воопшто не точна приказната која сите ја учевме дека Јосип Броз Тито е малиот Јоже од селото Кумровец од Хрватска.Тој тврди дека Јосип е вонбрачен син на Фрањо Јосиф и полската грофица Марија Собјеска.

Ја видов вистинската титова крштеница. Таму дека мајката се вика Марија но дека името на таткото е непознато. Преку масоните дознав за таткото Јосиф и на грофицата Марија.Како дете е даден на усвојување во полско-еврејска фамилија-вели Видојевиќ.

Тој уште тврди дека Тито умрел уште во февруари 1980 година но оти офијално е објавено дека тоа се случило на 4 мај оти тоа е Илиминатски празник-ден на Милосрдието

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.