Еден од некогшните најблиски соработници на Заев, Бранимир Јовановиќ на Фејсбук информира за строгите мерки кои се воведоа во Австрија. Тие вклучуваат затворање на баровите и рестораните (освен за земање и достава до дома).

Се затвораат фитнес центрите, базените, спортските сали. Се забрануваат настани со повеќе од 6 луѓе, вклучувајќи концерти и свадби (може регистрација во матично). Се препорачува работење од дома за сите кои го можат тоа.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.