Некогашниот претседател на САД Бил Клинтон и некогашната државна секретарка на САД, Медлин Олбрајт се во посета на Приштина по повод одбележувањето на 20 годишнината од влезот на НАТО силите на територијата на Косово.

Тие пристигнаа вчера во зењмјата, а денеска се очекува да биде откриена и бистата на некогашната државна секретарка на САД.

Откако во медиумите се појави фотографија од бистата на Медлин Олбрајт, на социјалните мрежи се појавија бројни коментари според кои, бистата на Олбрајт личи со онаа на Јосип Броз Тито, пишува Србија данас.

Други, пак сметаат дека личи на Маргарет Тачер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.