Ноќеска во Загреб изгоре напуштен ноќен клуб.

Клубот се наоѓал во ненаселена зграда, па за среќа немало повредени.

Како што објавија хрватските медиуми, причината за пожарот засега е непозната.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.