Жељко Ражнатовиќ Аркан е секогаш актуелна тема за срспките медиуми. Тие ја коментираат неговата последна фотографија настаната неколку минути пред да биде застрелан во хотелот Интерконтинентал во Белград во 2000 година.

На неа се гледа Аркан во друштво со неговите пријатели како пополнуваат ливчиња за обложувалница, додека неговата сопруга Цеца пробува гардероба во хотелскиот бутик. Неколку минути подоцна Радослав Гавриќ влегува во лобито на хотелот и го застрелува Аркан, додека неговите пријатели остануваат живи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.