Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, по завршувањето на Советот за безбедност на ОН, жесток вербален конфликт со делегацијата на Приштина.

Тој по излегувањето од салата продолжил да се расправа со амбасадорката на Косово во ОН, Влора Читаку.

Токму Читаку на својот Твитер профил објави видео, на кое се гледа како српскиот политичар по завршување на седницата и се дере.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.