Министерот за надворешни работи на Србија, вчера беше гостин на коалициониот партнер и лидер наЕдинствена Србија во Грција.

На свечената вечера претседателот на СЕдинствена Србија Драган Марковиќч Палма, угостил околу 1200 луѓе.

Па и овој пат Дачиќ не пропушти шанса, па се фати за микрофонот и запеа.

За грчките гости тој ја пееше “Mi mou thimonis matia mou” па скрши и чинија.

За оваа прилика тој ги испеа песните „Пукни зоро“ и „Миљацка“ додека присутните гости пееја и играа со него.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.