Италијанската полиција растерува Бугари кои не сакале да одат во изолација

Балкан 26.06.2020 / 21:46

Полицијата  во Неапол деновиве имаше големи проблеми со големиот број на мигранти кои претстојуваат на југот на Италија. Најголем дел на Бугари но и Романци, Украинци и Молдавци одбивале да одат во самоизлолација откако биле во контакт со заболени од корона.

Како што објавува„dariknews.bg“, настанала вистинска мешаница помеѓу полицијата и мигрантите па морала да интервенира и армијата.

Погледнете

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.