Срѓан Лалиќ, припадник на кланот на Веља невоља е спремен да „пропее“ во полицијата за злосторствата што ги направиле со неговиот претпоставен, објави весникот „Курир.рс“.

Тој стана познат по фотографиите на кои со Беливук насмеани позираа над мртвите тела на жртвите.

Обвинителството размислува дали тој да биде заштитен сведок а со да добие и помала казна.

Срѓан бил познат ИТ стручњак кој убивал во слободно време и поренешни вработени велат дека од него имале многу страв.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.