По отворањето на малопродажбата во Грција минатиот понеделник, ова е прв викенд со отворени продавници, а Грците чекаат во редици за шопинг, кој поради карантинот е ограничен на два часа и по претходно испратена СМС порака.

Дописничката на МИА во живо ја пренесе атмосферата од центарот на Атина

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.