Еден од демонтрантите на вчерашните протести во Србија вели дека излегол да протестира бидејќи власта сакала да ги вакцинира против корона вирусот.Иако вакцина за корона се уште не е откриена на светско ниво , тој тврди дека сакале да ги вакцинираат.

Покрај сите вакцини кои ни доаѓаат од странство сега треба уште таа за корона-вели „експертот“ за медицина од Србија. Погледнете што тој кажа пред Парламентот.

Реалноста е сосема друга, претседателот Вучиќ најави дека сите ризични групи на граѓани ќе се вакциинираат, но со вакцина за сезонски грип.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.