Албанските портали објавија дека е убиен Павле Бихали, за да го поврзат инцидентот во Косово со Белград. Рекоа дека е убиен и Радомир Почуч. Се работи за ноторна лага  -рече вечерва претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

По ова на ТикТок се појави водачот на Левијатан, Бихали, кој ги демантираше гласините дека тој е убиен, велејќи:

Не сум убиен и тешко ќе ме убиете!Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.