Дури и германска машина знае понекогаш да зариба. Тоа и се случи на германската канцеларка Ангела Меркел во Тирана.Во моментот кога пристигнуваше на средба со Рама , Мерцедесот во кој беше канцеларката не сакаше да се отвори.

Обезедувањето мораше да реагира на балкански начин, малку посилно.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.