Снимка на младо момче со бела маица и со црна маска на лицето кое повеќепати го покажува нацистичкиот поздрав „Sieg Heil“ веќе кружи по социјалните мрежи. За еден од хулиганите со фантомки кои ги кршат надзорните камери на српското собрание се претпоставува дека е од десничарските движења кои ги предизвикуваат немирите пред српското собрание вечерва.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.