Во последните 24 часа, во Хрватска се регистрирани 225 нови случаи на заразени, а во моментов се активни 2.758 случаи. Хоспитализирани се 296 пациенти, а 21 пациент се на респиратор. Едно лице почина во изминатите 24 часа.

Од почетокот на пандемијата, 11.964 случаи се потврдени во Хрватска, 198 лица починаа и 9.008 се опоравија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.