Хрватска денеска бележи рекорден број починати од Ковид-19, дури 23.

Како што јавуваат хрватските медиуми, во последните 24 часа се регистрирани 2.378 нови позитивни на Ковид-19, со што бројот на активни случаи се искачил на 12.736.

На болничко лекување има 932 пациенти, а 68 од нив се на респиратор.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.