Во Хрватска е уапсена 45-годишна жена под сомнение дека извршила убиство, откако во нејзиниот дом, во ладилник, биле пронајдени делови од тело на женско лице.

Телото е пренесено во одделот за патологија во Чаковец, каде ќе се утврдува идентитетот.

Иако се сомнева дека станува збор за телото на Јасмина Доминиќ, чие исчезнување било пријавено во 2005, а не е видена од 2000 година, тоа не може да биде официјално потврдено до конечните наоди на обдукцијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.