Преседателот на Претседателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик, примен е во Универзитетскиот клинички центар во Република Српска, пишува Српскаинфо.

За сега нема информации за неговата здравствена состојба.

Во саботата од неговиот кабинет, соопштено е дека тој се наоѓа во куќна изолација поради контакт со лице позитивно на корона вирус.

Беше речено дека Додик е тестиран на Ковид-19, а резулатато на тестот бил негативен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.