Во шумата до градските гробишта во Чачак пронајдено е изгорено тело на маж.

Телото го пронашол човек кој го шетал своето куче, а според неофицијални информации се работи за маж чие исчезнување било пријавено претходно.

Засега не се знае како трупот завршил во шумичката која се наоѓа веднаш до градските гробишта.

Полициски екипи излегле на терен и го истражуваат случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.