Рамуш Харадинај иако поднесе оставка како премиер на Косово пред два дена, тој сепак продолжува да ја извршува функцијата.

Денеска тој продолжи со својата агенда и присуствуваше на спомен-академија во Ораховац. Харадинај не даде коментар за оставката и очекуваните настани во Приштина, пренесува Топ Чанел.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.