Секоја година ситуацијата на летувалиштата во Црна Гора е се полоша и полоша, кога во прашање е ѓубрето на улиците и плажите, што предизвикува гнев кај туристите, а некои токму поради тоа го откажуваат одморот во таа земја.

Иако летната сезона само што почна, на социјалните мрежи се појавија фотографии кои ја покажуваат ужасната слика во Црна Гора, тони и тони ѓубре.


Овој проблем не е од сега, во Црна Гора тој е актуелен веќе години наназад. Надлежните служби обично не реагираат на оваа ситуација, а судејќи по фотографиите ни оваа сезона ситуацијата нема да се промени.

Ваквото однесување и негрижа на акутуелните власти во Црна Гора само го покажува нивниот третман на туристите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.