Еден статус на издавач на апартмани во Грција ги  зовре социјалните мрежи  и го доведе во опасност српско-грчкото пријателство. Имено тој искоментира дека оваа година поради короната ги нема српските туристи и оти тоа веднаш се забележува. Никос вели дека ја нема вревата што ја прават Србите но и ѓубрето што го оставаат..

Ова година нема Срби на Кариди плажата и ми се допаѓ. Почисто е, нема кафе на подот нема ѓубре, нема ср.. на мојот пат кога не можеш да го користиш тоалет. Не велам дека Грците се чисти но почисти се од вас. Зошто таков доаѓаш во моето село, тоа е непочитување кон приододата. Зошто? Сега сум постар  и имам тоа што треба да имам. Затоа за следната година бидете подтотвени-напиша Никос.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.