Грчките власти се надеваат дека состојбата со корона вирусот ќе се смири до крајот на мај. Соседната земја подобро се справува со заразата за разлика од останатите земји на ЕУ и затоа грчките власти се надеваат дека ситуаацијата ќе се стабилизира до почетокот на летната сезона.

Вчера во Грција имаше 20 починати од корона и само 79 новозаразени.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.