Зимата вистински пристигна, а потврдуваат и фотографиите. Ретко кој ќе претпостави дека овие завеани фотографии се направени од истите места каде што пред неколку месеци настанале најубавите летни фотографии за Инстаграм, но оваа планинска идила доаѓа од туристичкиот центар Кавала.

На социјалните мрежи се појавија значаен број фотографии од Кавала, а во западниот дел од Грција ситуацијата е уште посериозна, затоа што патиштата се целосно покриени со снег.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.