Голем пожар проголта два големи објекти сплавови лоцирани на реката Сава во Белград.

Пожарот избувнал на сплавот ,,Цунами“ кој служел за организирање прослави, а целосно е изгорен уште еден сплав до него, a два други се оштетени, пишуваат српските медиуми.

Според Блиц на сплавовите немало никој, а пожарот најверојатно е подметнат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.