Големо невреме во Босна и Херцегодина.

Како што пренесува „Дневни Аваз“, невремето најмногу ги погоди деловите на Јабланица и Грабовица кај Мост.

Босна и Херцеговина денеска ја зафатило силно невреме, проследено со обилни врнежи од дожд и град, кој бил со големина на орев.

Како што пренесува „Дневни Аваз“, невремето најмногу ги погоди деловите на Јабланица и Грабовица кај Мост.

Во текот на невремето оштетени се неколку автомобили од силината на ударот на градот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.