Камион се запалил на патот Приштина- Урошевац на Косово.

Како што објави ТВ 21, се уште се чекаат информации од надлежните за причините за пожарот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.