Српската полиција привела жител на населбата Земун поради нарушување на јавниот мир за време на полицискиот час, jaвува телевизија „Пинк“.

23 годишен Белграѓанец од балконот на својот стан искукал 25 куршуми од пушката која ја поседувал. Најверојатно веќе не можел да го издржи предолгото седење дома поради мерките од корона вирусот па решил да се „испразни“.

Полицијата веднаш дошла во неговиот стан но момчето пушката ја сокрил во станот на неговиот татко кој живеел во истата зграда. Против него е поднесена прекршочна пријава за доведување во опасност и се соочува со затворска казна.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.