Патник од автобусот што утрово излета од автопатот кај Славонски Брод и се преврте пред камерите на ХТВ опиша шокантен момент од несреќата.

Патникот Рамо Гаши раскажа како изгледале првите моменти по несреќата.

Кога нешто пукна во секунда, ги видов сите тие луѓе, целата ливада, таму долу, тој канал покрај автопатот – рече Гаши.

Тој ја опишал ужасната глетка што ја видел.

Ги видов повредените, мртвите, видов сè, луѓе без раце, видов сè, видов сè – изјави за ХТВ Рамо Гаши, еден од патниците во автобусот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.