Новите застрашувачки снимки и фотографии кои сведочат за монструозните злосторства на криминалната група на Вељко Беливук и Марко Миjковиќ, а на една од фотографиите се гледа распарчено човечко тело.

Веља и неговиот другар жртивте ги силувале со шрафцигер и стапови, потоа ги транжирале за полесно да ги исечат.

Видеото покажува остатоци од човек, жртва на кланот кој бил исечен на парчиња, веројатно за да може полесно да се меле во мелница за месо во куќата на ужасите во Ритопек.

Фотографијата беше прикажана, за да се види за какви чудовишта станува збор и дека не претерувавме кога зборувавме за ќебапи. Деловите подоцна ги ставиле во мелница за месо. Проблемот бил кај оние што имале коса, морало да им се отстрани скалпот, за да не се создаде проблем во машината – рече Вучиќ синоќа на ТВ Пинк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.