Управата за извршување на санкции во Црна Гора направила голема грешка во сместувањето на Маринко Рајовиќ и Радован Мујовиќ.Двајцата иако биле припадници на Кавачкиот клан не биле во добри односи.

Кога Радован влегол во келијата таму веќе бил Маринко.За „добредојде“ веднаш го истепал па морала да интервенира затворската полиција

Претепаниот веднаш бил пренесен во болница а за тепачот ќе има санкции.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.