Ги молам граѓаните кои се за модерна и пристојна Србија да не доаѓаат кон Белград, а пристојните белграѓани да не доаѓаат тука за да влегуваат во судири со овој мал број на луѓе кои во моментов се оклу 400-500 лица. Ниту тие не се насилни, туку бандата на фашисти која сака да ја разори земјата. Не е точно дека не излегува отткуа затоа што не можеме, туку затоа што не сакама да повредиме никого. Сакаме да за зачуваме секоја српска глава, па дури и оние кои се заведени од фашистите, истакна меѓу другото српскиот претседател Александар Вучиќ во неговот последно обраќање по вчерашните и денешените протести во Белград.

Тој во моментов се наоѓа во зградата на Претседателството околу која протестираат група демонстранти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.