Германската полиција објави дека запрела автобус што одел кон Србија, и останала во шок поради состојбата на возилото кое го исклучиле од сообраќај. Каросеријата на автобусот се распаѓала, дупките биле прикривани со пена, висат делови од автобусот…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.