Африм Гаши преку социјалните мрежи изрази сочуство до семејствата на загинатите во вчерашниот напад на автобус во Косово.

„Нападот и убиството предизвикано во автобусот кој одел кон Глоѓан доаѓа во време кога се уште не ни пресушиле солзите од несреќата во Бугарија. Изразив сочувство до семејствата на жртвите и се помолив за нивните души, надевајќи се дека вакви настани никогаш повеќе нема да се повторат“, стои во објавата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.