Директорот на Универзитетскиот Клинички центар на Ребублика Српска, Владо Чајиќ, се здоби со неочекувана слава на социјалните мрежи поради гафот што го кажа додека се обраќаше пред новинарите.

Имено, по посетата заедно со Милорад Додиќна објектите во Старата хирургија во Бања Лука, тој се обрати до печатот со необична благодарност.

Ви се заблагодарувам вам новинарите за сè што направивте за оваа пандемија да дојде кај секој дома“, рече тој додека Додиќ застана зад него со маска на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.