Најголемата звезда на црногорската политичка сцена е Дритан Абазовиќ. Со четирите пратеници беше клучен за падот на Ѓукановиќ. Тој има 35 години и голема кариера пред себе. Неговиот брат и сестра се познати лекари и живеат во Белград.

Тој е свесен за одговорноста дека ја има идинината на Црна Гора.

Во овој момент е важно дека се поразени мафијата и организираниот криминал. Граѓаните од ниедна верска , политичка , национална припадност не смеат да се чуствуваат поразени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.