Стефан Ѓукиќ кој има македонски пасош во мај 2020 година во Киев, Украина се обиде да го убие водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер.Тој преживеа благодарение на сопругата Тамара која пукаше на атентаторите.

Погледнете го тој момент

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.