Повеќе луѓе се повредени во силна експлозија во фабрика за вода во српскиот град Зрењанин, јавија српски медиуми.

Експлозијата се случила утрово околу пет часот. На местото на инцидентот се тимови на Итната медицинска помош и на полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.