Голем број пожарникари од Шид, Рума и Сремска Митровица го гаснат пожарот што ја зафати фабриката „Евројуг“ во Шид. Според неофицијални информации, има полесно повредени, а се трага по едно лице за кое постои сомнеж дека во моментот на пожарот се наоѓало во близина на фабриката.

Како што веќе објави Информер, пожарот го зафатил магацинот и набрзо се слушнале експлозии кои ги исплашиле жителите на тој дел на Шид.

Голем пожар денеска избувна во фабриката за бои и лакови во Шид. Како што потврдија од МОНДУ од МУП, пожарот избувнал околу 11:30 часот.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.