Во турската покраина Јозгат се урна станбена зграда откако имало експлозија предизвикана од истекување на гас.

„Си-ен-ен Турк“ објави дека екипи на брзата помош успеале од под урнатините да извлечат четири лица.

За сега нема податоци за потенцијалните жртви, ниту информации за причината за истекување на гасот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.