Екипата на Никола Вушовиќ во декември 2019 година планирала убиство на Јовица Вукотиќ водачот на Шкаљарскиот клан, пишува „Блиц“.

Вукотиќ тој период бил во притвор во Централниот затвор во Белград и екипата на Џони од Врачар преку затворските службеници сакала да му подметне цијанид во храната

Другиот план им блиску до реализација и припадници на кланот на Џони ја пресретнале сопругата на Вукотиќ и со изговор дека сакаат да ја проверат храната што ја носи за Јовица кришум и ставиле отров.

Но, таа се посомневала и пријавила на обезбедувањето и храната не стигнала до Вукотиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.