Албанскиот премиер Еди Рама, како и македонскиот, од вчера им е гостин на српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерката Ана Брнабиќ.

Тој во Белград слета во веќе препознатлива црно-бела модна комбинација, која ја носел и претходно, бела кошула со црно сако, црни чакшири, црна вратоврска и црни патики со бела гума.

Откако се навикнавме на модните излети на алманскиот премиер, можеме да кажеме дека во комбинацијата што ја избрал за Србија, дури изгледа и елегантно.

(фото: ВизионПлус)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.