Едно лице загина, а осум се повредени во експлозија што се случи на бензинска пумпа во близина на Зворник.

Седум повредени лица се преесени во болницата Зворник, а едно во болницата Лозница, соопшти полицијата на Зворник.

Од седумте повредени во болницата Зворник, петмина се со полесни повреди.

Експлозијата се случила околу 10:40 часот кога автомобил удрил во табла со инструменти за гориво. Објектот на пумпата и неколку возила се целосно изгорени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.