Никола Вушовиќ, кој важи за наследник на Веља невоља кој беше притворен во Доминиканската Република е пуштен од затвор. Ова е многу чудно ако се знае дека тој еден од најбараните криминалци.

31 годишниот Џони од Врачар кој требаше да ги преземе бизнисите на Кавачкиот клан во Србија веќе е на слобода а се претпоставува дека прсти во сето ова има вмешано и американската ДЕА.

Доминиканската република и водите на Атланскиот океан се важно место со криумчарење на дрога  од Јужна Америка кон Западна Европа.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.