Две жени од Белград загинале во пожар, соопшти белградската полиција.

Според досегашните наоди на истражителите, од засега непознати причини пламнал пожар во куќа на улицата Коста Главиниш, во белградската населба Сењак.

Се истражува причината за пожарот изјавиле од полицијата за српските медиуми.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.