На подрачјето на општината Нови Град, Сараево, синоќа било убиено едно лице, пренесоа медиумите во регионот.

Како што се дознава неофицијално, на убиството претходела семејна расправија, а во трагедијата пензиониран полицаец го убил својот 37-годишен син.

Портпаролот на Обвинителството во Кантонот Сараево, Азра Бавачиќ вели дека истражната работа е во тек и повеќе информации ќе бидат познати по увидот.

Убиството се случило во 20.35 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.