На крајбрежје каде се паркираат траекти во Макараска автомобил паднал во море затоа што наводно, ја промашил рампата за влегување во траектот.

Кога почнал да тоне луѓето скокнале во вода за да го извлечат возачот кој била заглавен во возилото.

Автомобилот ја промаши рампата и падна во море, па почна да тоне – кажал еден од очевидците. Со специјална дигалка возилото било извлечено попладнево.

За среќа нема настрадани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.